Kilkadziesiąt nowych dodatkowych miejsc postojowych planuje zbudować Gmina Przechlewo. Parkingi powstaną przy stadionie i cmentarzu komunalnym w Przechlewie oraz w pobliżu kościoła w Sąpolnie.
Zapotrzebowanie na nowe miejsca postojowe rośnie wraz ze wzrostem ilości samochodów. – Pojazdów jest coraz więcej, a miejsc postojowych nie przybywa. Już dzisiaj mamy duży problem z parkowaniem przy większych uroczystościach pogrzebowych lub przy dużych festynach czy imprezach sportowych. Mieszkańcy i przyjezdni nie mają gdzie zostawić swoich samochodów lub parkują gdzie popadnie, tworząc w tej sposób zagrożenie w ruchu – mówi Andrzej Żmuda Trzebiatowski, Wójt Gminy Przechlewo. Budowa parkingów częściowo rozwiąże ten problem, a z pewnością poprawi też bezpieczeństwo. W tym roku gmina opracuje dokumentacje na wszystkie trzy zadania. Budowa jest zaplanowana na rok przyszły. Wszystko też zależy od pozyskania środków zewnętrznych na to zadanie. Samorząd liczy przede wszystkim na środki unijne z Krajowego Planu Odbudowy.
fot. Dariusz Kępa (serwissamorzadowy.eu)
Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/serwissamorzadowy.eu
