JEST SZANSA NA KOLEJNE DOFINANSOWANIA DLA SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO

28 lip, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Trzy kolejne wnioski o wsparcie rządowe na lokalne inwestycje złoży Gmina Sępólno Krajeńskie. Ruszył nabór do kolejnego ministerialnego programu pod nazwą Fundusz Inwestycji Strategicznych. Wnioskowana kwota to prawie 25 milionów złotych.

Pierwszym zadaniem o dofinansowanie którego gmina zabiega jest budowa przedszkola w Sępólnie Krajeńskim. Gmina otrzymała już jedno wsparcie na tę inwestycję w wysokości ok. 2 mln zł, ale to sporo za mało. Szacunkowy koszt budowy takiej placówki to 10-13 milionów złotych. Brakujące pieniądze samorząd chciałby znaleźć właśnie w Funduszu Inwestycji Strategicznych. – Jest to dla nas priorytetowe zadanie – podkreśla Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Drugi wniosek dotyczy budowy trzech małych sal gimnastycznych przy szkołach prowadzonych przez samorząd. Trzeci wniosek zakłada dofinansowanie remontów dróg na terenach wiejskich.

Samorząd już teraz zakłada, że nie uda się pozyskać pełnej wnioskowanej kwoty na wszystkie trzy zadania. Składając jednak trzy wnioski rosną szanse na to, że uznanie w oczach ekspertów znajdzie chociaż jeden z nich – i to w pełnej kwocie. Ogłoszenie listy zadań, które otrzymają wsparcie ma nastąpić na przełomie sierpnia i września.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content