JEST SZANSA NA DOFINANSOWANIA REMONTÓW KOLEJNYCH ULIC

18 wrz, 2021 | Brusy

Dębowa, Klonowa, Jodłowa i Świerkowa – to kolejne ulice na remont których Gmina Brusy chce pozyskać rządowe dofinansowanie. Prace projektowe już trwają. Jeszcze w tym roku gotowe będą pozwolenia na budowę. Jeżeli uda się pozyskać pieniądze, ulice te będą gotowe najpóźniej w roku 2023.

Gmina szacuje, że budowa wszystkich czterech ulic będzie kosztowała nieco ponad 2 miliony złotych. Znaczną część tej kwoty mogłyby stanowić środki zewnętrzne. – Ubiegamy się o dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – mówi Witold Ossowski, Burmistrz Brus.

Wspomniane ulice nie są długimi odcinkami. Problemem jednak jest ukształtowanie terenu i związana z tym konieczność budowy zbiornika retencyjnego, będącego elementem infrastruktury odwodnieniowej. To z pewnością zwiększy koszt inwestycji.

– O budowę tych ulic mieszkańcy zabiegają już od dawna – dodaje burmistrz. Inwestycja jest tym bardziej potrzebna, że znaczna część ulic w północnej części osiedla Słonecznego jest już wybudowana. Teraz niezbędne będzie przeprowadzenie prac w części południowej.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content