482 tysiące złotych rządowego dofinansowania otrzyma Gmina Sępólno Krajeńskie na remont mostu na trasie Toboła – Pamiętowo. Przeprawa została zniszczona po nawałnicy w 2017 roku. Obecnie ze względu na fatalny stan techniczny jest ona zamknięta dla ruchu kołowego.

Gmina szacuje, że naprawa mostu może kosztować nawet 610 tysięcy złotych. To sporo aby finansować tę inwestycję w całości z własnego budżetu. Z pomocą przyszedł budżet państwa. Za pośrednictwem wojewody kujawsko – pomorskiego gmina otrzyma wsparcie w wysokości prawie 80 procent wartości tej inwestycji.

Tymczasem wspomniany obiekt wymaga gruntownego i jak najszybszego remontu. „Trzeba zmienić nie tylko poszycie tego mostu, ale także jego konstrukcję. Jest ona tak zniszczona, że most trzeba było zamknąć” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Droga na której znajduje się ów most to trakt łączący dwa powiaty – sępoleński i tucholski. „Bez tego mostu ten ciąg komunikacyjny nie ma żadnego sensu” – dodaje Stupałkowski.

Prace remontowe rozpoczną się najszybciej jak to możliwe. Inwestycja powinna być gotowa i rozliczona jeszcze w tym roku.

fot. UM w Sępólnie Krajeńskim