JEST DOFINANSOWANIE NA BUDOWĘ ULIC W MIEŚCIE

27 lut, 2022 | Brusy

Ponad 10,5 mln złotych rządowego dofinansowania otrzyma Gmina Brusy na przebudowę ulic w centrum Brus oraz na Osiedlu Karpaty. Łącznie zostaną przebudowane prawie 4 kilometry dróg gminnych.

 Gruntownej przebudowy doczekają się ulice: Świętopełka, Bolta, Witosa, Derdowskiego, Chełmowska, Kościelna, Szkolna, Pocztowa, 2-go Lutego oraz Plac Jana Pawła II. Są to odcinki położone w strefie śródmiejskiej.

– Poza ciągami asfaltowymi, poza jezdniami z kostki brukowej, powstaną też nowe sieci wodociągowe i kanalizacyjne. Musi nastąpić tam rozdział sieci ogólnospławnej na sanitarną i deszczową. Powstanie też nowe oświetlenie. Można powiedzieć, że będzie to taka rewitalizacja naszego centrum – mówi Witold Ossowski, Burmistrz Brus.

W tej chwili trwają prace projektowe dla ulic położonych w centrum Brus. Gmina planuje przebudować wszystkie wyżej wymienione odcinki najpóźniej do końca 2025 roku.

– Jest to inwestycja bardzo ważna i długo oczekiwana przez nasz samorząd, ale przede wszystkim przez naszych mieszkańców. Wiemy jaki jest stan tych ulic. Można by zwrócić uwagę chociażby na ulicę Szkolną przy kościele, w jakim ona jest stanie – dodaje Ossowski.

Rozpoczęcie inwestycji wymagało też uporządkowania prawa własności dróg. Niektóre z odcinków, były wcześniej drogami wojewódzkimi lub powiatowymi, a gmina nie mogła w nie inwestować. Szacowana wartość całej tej inwestycji to ponad 18 milionów złotych.

Na Osiedlu Karpaty do przebudowy wyznaczono ulice: Dębową, Klonową, Świerkową i Jodłową. Drogi te są już zaprojektowane i posiadają niemalże kompletną dokumentację techniczną. Tam prace budowlane rozpoczną się w pierwszej kolejności i potrwają do 2023 roku. Szacunkowa wartość inwestycji wynosi prawie 4 miliony złotych. 

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content