JEST DOFINANSOWANIE DLA UCZNIÓW Z GMINY KOCZAŁA

2 mar, 2024 | Koczała

Wycieczki do Warszawy i Trójmiasta, warsztaty z projektowania 3D i szkolenia dla nauczycieli. To tylko część oferty jaka przygotowywana jest dla uczniów i pracowników szkół Gminy Koczała. Na realizację tych zadań samorząd pozyskał 231 600 złotych dofinansowania.

Pieniądze pochodzą z projektu „Regionalne wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w pomorskich szkołach”. Dzięki tym środkom możliwe będzie przygotowanie niezwykle atrakcyjnej oferty edukacyjnej – zapowiada Grzegorz Pietrzak, Wójt Gminy Koczała. – Zadania w jakich zarówno uczniowie, jak i nauczyciele wezmą udział to m.in. „zielona szkoła” dla uczniów klas I-III, wycieczka edukacyjna do Warszawy w której wezmą udział klasy VI-VIII, wycieczka edukacyjna do Trójmiasta dla klas IV-V, warsztaty z projektowania 3D dla uczniów klas IV i V oraz warsztaty z kodowana dla klas I-III – wylicza wójt.

W planach jest także organizacja warsztatów z terapii logopedycznej, z terapii sensorycznej, a także trening umiejętności społecznych oraz szybkiego czytania i koncentracji. W ramach tego grantu uczniowie z klas VI-VIII będą mogli korzystać z usług doradcy zawodowego. Pozyskane pieniądze zasilą także fundusz szkoleń dla nauczycieli. Programem będzie objętych 193 uczniów i 26 nauczycieli z całej gminy. Jego realizacja potrwa do końca czerwca 2025 roku. Gmina dopłaci do tego programu zaledwie 5790 złotych.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content