JEST DOFINANSOWANIE DLA SĘPOLEŃSKIEGO SIM

4 paź, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Ponad 900 tysięcy złotych wsparcia na budowę wielorodzinnego budynku komunalnego otrzyma Gmina Sępólno Krajeńskie. Jest już decyzja o przyznaniu środków. Pieniądze mają pochodzić z Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Budynek ma stanąć w Piasecznie, w pobliżu już istniejących bloków. Będzie w nim urządzonych od 26 do 30 mieszkań. Wszystko zależeć będzie od projektantów, którzy przygotują dokumentację techniczną. Całą inwestycję poprowadzi międzygminna spółka Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe Bydgoszcz. Gmina Sępólno Krajeńskie jako udziałowiec wniosła do spółki 3 miliony złotych, które otrzymała z budżetu państwa. Teraz samorząd dołoży do tego kolejne ponad 900 tysięcy. – Są to pieniądze, które pozyskaliśmy na ten cel ze środków rządowych – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. – Wystąpiliśmy do Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, do ministerstwa o dodatkowe środki na realizację tego przedsięwzięcia i otrzymaliśmy decyzję mówiącą o tym, że ponad 900 tysięcy złotych na realizację tej inwestycji gmina otrzyma – dodaje burmistrz.

Niebawem rozstrzygnięty będzie przetarg na opracowanie projektu i dokumentacji budynku. W momencie, kiedy ten etap zostanie zakończony, ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie prac budowlanych. Stanie się to najprawdopodobniej wiosną przyszłego roku. Koszt budowy nowego obiektu komunalnego oszacowano na 9 milionów złotych.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content