JEST ABSOLUTORIUM DLA WÓJTA GMINY KOCZAŁA

29 cze, 2023 | Koczała

Prawie 23,2 mln złotych po stronie dochodów i 19,8 mln złotych po stronie wydatków. Tak zamknął się ubiegłoroczny budżet Gminy Koczała. Dzisiaj (29.06) Rada Gminy udzieliła Wójtowi Gminy absolutorium z wykonania budżetu.

Za udzieleniem absolutorium jednogłośnie zagłosowali wszyscy obecni na sali radni. Jak mówił po sesji wójt Grzegorz Pietrzak – Poprzedni rok budżetowy należy uznać za udany, choć w porównaniu z obecnym rokiem, inwestycji było niewiele. Wydatki majątkowe stanowiły łącznie nieco ponad 830 tysięcy złotych.

Wśród najważniejszych zadań była budowa instalacji fotowoltaicznej na potrzeby oczyszczalni ścieków w Koczale, rozpoczęcie budowy świetlicy wiejskiej w Bielsku i powiększenie oddziału przedszkolnego o kolejne 25 miejsc. Obecnie mamy zatem już 100 miejsc w przedszkolu gminnym – mówi wójt.

Zadłużenie Gminy Koczała na koniec roku 2022 wyniosło 20,66 procent i było najniższe od 2018 roku. W budżecie pozostała także nadwyżka w wysokości 3,4 mln zł. Zasili ona tegoroczny budżet gminy.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Sesja absolutoryjna 2023 w Gminie Koczała

Sesja absolutoryjna 2023 w Gminie Koczała

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content