Ponad 150 małych mieszkańców Gminy Przechlewo będzie miało swoje własne drzewo. Już w najbliższą sobotę (19.10) odbędzie się tam finał akcji „Jedno dziecko, jedno drzewo”. Rodzice wraz z dziećmi posadzą drzewka – pamiątki, które przez lata będą rosły wraz z maluchami.

Akcja zostanie zorganizowana nad jeziorem Przechlewskim w sobotę o godzinie 12.00. W specjalnie wyznaczonym miejscu każdy, kto przyjdzie tam wraz ze swoim dzieckiem w wieku do 7 lat, otrzyma sadzonkę i odpowiednie narzędzia do jej posadzenia. Drzewka będą symbolizowały małych mieszkańców gminy.

„Każdy, kto posadzi takie drzewko otrzyma odpowiedni certyfikat, a później będzie miał możliwość opiekowania się własnym drzewkiem” – wyjaśnia Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

W przyszłości, w miejscu gdzie drzewka zostaną posadzone powstanie Park Dzieci. Po akcji sadzenia drzewek, około godziny 13.00 w sąsiednim parku przy plaży rozpocznie się piknik rodzinny. W programie wiele atrakcji. Będzie też ciepły poczęstunek dla wszystkich. Akcja „Jedno dziecko, jedno drzewko” organizowana jest przez Gminę Przechlewo oraz Nadleśnictwo Niedźwiady.

fot. serwissamorzadowy.eu