Już w najbliższą środę (7.10) rodzice dzieci, które nie mają jeszcze swojego własnego drzewka, będą mogli nadrobić zaległości. Rusza druga edycja akcji „Jedno dziecko jedno drzewo”. Polega ona na tym, że na pamiątkę narodzin dziecka, rodzice mogą posadzić drzewko w wyjątkowym miejscu.

Akcję sadzenia drzewek zapoczątkowano przed rokiem. Wówczas także pojawiła się inicjatywa utworzenia w Przechlewie Parku Dzieci. Jest to miejsce przy jeziorze, które za kilkanaście lat stanie się sporym kompleksem leśnym. Drzewa sadzą tam własnoręcznie rodzice nowonarodzonych dzieci. Ci, którzy mają dzieci nie starsze niż 6 lat, a w ubiegłym roku drzewka nie sadzili, mogą także dołączyć do tej akcji. „Każde dziecko otrzymuje certyfikat oraz numer ze wskazaniem, w którym miejscu znajduje się jego drzewko. W przyszłości będzie ono mogło samodzielnie dbać o posadzony przez rodziców dąb lub lipę” – informuje Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Tegoroczna akcja sadzenia drzewek rozpocznie się w środę (7.10) o godzinie 16.00 nad jeziorem Przechlewskim. Wszyscy zainteresowani posadzeniem drzewka muszą się jednak wcześniej zgłosić do Urzędu Gminy lub telefonicznie pod numer 533 363 442. Organizatorzy muszą bowiem wcześniej przygotować odpowiednią ilość sadzonek. Podczas ubiegłorocznej akcji w przechlewskim Parku Dzieci posadzono ponad 100 drzewek. Akcja jest prowadzona we współpracy z Nadleśnictwem Niedźwiady.

 

 

fot. UG w Przechlewie