JEDEN PROCENT DLA STRAŻAKÓW Z WAŁDOWA

9 lut, 2018 | Sępólno Krajeńskie

Osoby, które nie zdecydowały jeszcze na co przeznaczą jeden procent podatku dochodowego, mogą zadeklarować jego przekazanie na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Wałdowie w gminie Sępólno Krajeńskie. Druhowie wciąż kompletują sprzęt zużyty w akcji usuwania skutków sierpniowej nawałnicy. Teraz zbierają na specjalistyczną odzież używaną w akcjach ratowniczych.

O strażakach z Wałdowa po raz pierwszy zrobiło się głośno, gdy podczas jednej z lokalnych imprez uratowali życie mężczyźnie z zawałem serca. Później w sierpniu, nie bacząc na trudności, ratowali mienie poszkodowanych w nawałnicy. Sami w tych akcjach stracili wóz bojowy. Swój ekwiwalent, który otrzymują za wyjazdy do pożarów i wypadków, zgodnie przekazują na rzecz swojej jednostki. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli i kolegów z innych jednostek, udało się im kupić kolejny wóz bojowy. Gmina ufundowała im profesjonalną pompę. „Przyda się jeszcze specjalistyczne ubranie ochronne, bo to które mamy na wyposażeniu jest już mocno zniszczone” – mówi Tobiasz Świniarski, Naczelnik jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wałdowie. Jeden zestaw kosztuje około 2000zł, a potrzeba ich kilka. Strażacy zdecydowali, że pieniądze pozyskane z jednego procenta podatku, zasilą fundusz zakupowy.

Aby przekazać 1 procent podatku na rzecz strażaków z Wałdowa należy w rocznym zeznaniu podatkowym wpisać numer KRS 0000 116 212 i koniecznie w rubryce nr 325 „cel szczegółowy” dopisać: „OSP w Wałdowie, 89-405 Wałdowo”.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content