JARMARK ZABORSKI – RUSZYŁY ZAPISY WYSTAWCÓW

15 lip, 2021 | Brusy

Twórcy ludowi oraz koła gospodyń wiejskich są mile widziane na tegorocznym Jarmarku Zaborskim w Brusach. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 31 lipca na placu przy Szkole Podstawowej nr 2. Zapisy wystawców już trwają. Będą one przyjmowane do 28 lipca.

Jarmark Zaborski to impreza cykliczna. Termin jej organizacji zbiega się z Międzynarodowym Festiwalem Folkloru. Wśród wystawców są najczęściej artyści i rękodzielnicy z terenu Kaszub.

– Zawsze chętnie gościmy rzeźbiarzy, malarzy, wśród wystawców są też osoby z biżuterią, bursztynami – mówi Anna Orlikowska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach. Tegoroczny Jarmark Zaborski rozpocznie się o godzinie 15.00.

Wcześniej jednak, bo już od godziny 12.00, w tym samym miejscu, odbędzie się festiwal smaków. To z kolei impreza, podczas której swoje smakołyki zaprezentują panie z kół gospodyń wiejskich. Gościem specjalnym będą przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Masowa koło Opola. Panie zaprezentują w Brusach kuchnię śląską.

Mieszkańcy, przedstawiciele organizacji społecznych, firm i instytucji, będą mogli z kolei wystartować w konkursie kulinarnym. W tym roku do przygotowania są golce, czyli kaszubski rarytas kulinarny. Chęć udziału w zabawie, jak i chęć wystawienia swoich produktów należy wcześniej zgłosić w sekretariacie organizatora: Chata Kaszubska, Brusy Jaglie 11b, email: [email protected]. Szczegóły na stronie internetowej: http://www.ckibbrusy.pl/

 

 

grafika: CKiB w Brusach

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content