Kilkudziesięciu artystów z Polski i zagranicy na scenie. Wśród publiczności nie tylko mieszkańcy Gminy Przechlewo, ale także turyści. W minioną sobotę, na polanie przy plebanii odbył się Jarmark Świętej Anny.

Wydarzenie zorganizowane zostało po raz pierwszy. To nowość w kalendarzu imprez Gminy Przechlewo. Jarmark Świętej Anny jest ściśle związany z patronką miejscowej parafii – Świętą Anną.

Zorganizowano go w dniu, gdy w przechlewskim kościele odbył się odpust. W mszy uczestniczyli nie tylko duchowni i wierni wyznania katolickiego, ale także prawosławni.

Popołudniu na polanie przy plebanii ruszył Jarmark Świętej Anny. Impreza miała charakter pikniku rodzinnego. Były potrawy przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich, wystawa obrazów i fotografii, a także koncerty i widowiska. Na scenie zaprezentowały się formacje: Mini Vigor, Średni Vigor oraz Vigor działające przy Gminnej Bibliotece i Centrum Kultury w Przechlewie oraz zespół Poleska Zoraczka z Białorusi. Był też występ orkiestry dętej z Lipki oraz widowisko słowno – muzyczne „Wesele Polskie”. Jednym z punktów programu było także spotkanie z Edvardem Vorszyńskim – Starostą miasta Podbrodzie na Litwie. Podczas pikniku podpisano umowę współpracy pomiędzy społecznościami Gmin: Podbrodzie i Przechlewo.

fot. serwissamorzadowy.eu