JAK NA URLOP, TO TYLKO DO KOCZAŁY

16 cze, 2024 | Koczała

Zwiedzanie zabytków, wyprawy do lasu, plaże, aktywny wypoczynek, smaczna kuchnia i imprezy kulturalno-rozrywkowe. Wszystko to czeka na wczasowiczów, którzy zechcą odwiedzić Koczałę. Oferta turystyczna z roku na rok powiększa się. Gmina Koczała aspiruje do miana turystycznego lidera w regionie.

Już teraz można korzystać z ofert ośrodków wczasowych znajdujących się wzdłuż jeziora Dymno. Czynne są też całoroczne gospodarstwa agroturystyczne. Miłośnicy kamperów i biwakowania pod namiotem, mogą skorzystać z usług Koczała Camp, czyli położonego na północ od Koczały, kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego, wraz polem namiotowym nad jeziorem Dymno. Tam też można skorzystać z wypożyczalni sprzętu pływającego oraz rowerów, którymi można wybrać się na przejażdżki po lesie. Dla cyklistów wytyczone są aż cztery trasy rowerowe. Późnym latem i jesienią można cieszyć się też darami lasu. – Są one pełne grzybów, jagód i żurawiny – zapewnia Grzegorz Pietrzak, Wójt Gminy Koczała. Do tego, niemalże przez cały rok, w miejscowych rzekach i jeziorach można łowić ryby.

Nie tylko rowerami, ale i samochodami można dojechać do trzech zabytków sakralnych znajdujących się na terenie gminy Koczała. Mowa tu o kościołach w Koczale, Pietrzykowie i Starznie. Ten ostatni, to kościół drewniany, pochodzący z przełomu XVI i XVII wieku.

Mamy też bogatą ofertę kulturalną na lato 2024. Będą się odbywały u nas liczne imprezy plenerowe, zarówno na terenie ośrodka Koczała Camp, jak i na terenie całej gminy. Dysponujemy również ładnym boiskiem piłkarskim w pobliżu ośrodka oraz boiskami do siatkówki plażowej, znajdującymi się przy plaży. W samej Koczale czynny jest też skatepark – wylicza wójt.

Dopełnieniem oferty turystycznej jest baza gastronomiczna. Posiłki są serwowane w restauracjach wybranych ośrodkach wczasowych. W samej Koczale czynna jest tez pizzeria „Pod Borowikiem”.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content