JAK NA PLAŻĘ, TO TYLKO DO CZERNICY

1 lip, 2022 | Brusy

Rozpoczęły się dyżury ratowników wodnych na kąpielisku w Czernicy. To jedyne miejsce w okolicy, które będzie zabezpieczone przez osoby strzegące bezpieczeństwa nad wodą. Na wypoczynek, szczególnie w upalne dni, gmina poleca właśnie to miejsce.

Plaża w Czernicy jest już gotowa na przyjęcie mieszkańców i turystów. – Jak co roku będzie tam kąpielisko strzeżone przez ratowników. Będą oni dyżurowali do końca sierpnia, codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00. Zapraszamy całe rodziny. Będzie można tam spokojnie i bezpiecznie korzystać z kąpieliska i z całej infrastruktury, która jest tam zlokalizowana – mówi Krzysztof Gierszewski, zastępca burmistrza Brus. Na miejscu jest też wypożyczalnia sprzętu pływającego.

Kąpielisko w Czernicy jest także miejscem, w którym organizowane są wydarzenia sportowe. Na 17 lipca zaplanowano tam Igrzyska Plażowe. Jak dodaje Gierszewski, nie zaleca się kąpieli w miejscach niestrzeżonych. Na terenie gminy Brusy jest sporo takich plaż, jednak nie ma tam profesjonalnego nadzoru.

Warto natomiast wybrać się nad rzeki przepływające przez teren gminy Brusy. – Zachęcamy wszystkich kajakarzy do korzystania z naszych szlaków zmodernizowanych niedawno w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe”. Mamy przepiękną rzekę Brdę, która nadaje się do spływów, jak również rzekę Zbrzycę – dodaje Gierszewski. Korzystanie z kąpielisk oraz szklaków kajakowych jest bezpłatne.

 

 

fot. UM w Brusach

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content