INAUGURACJA KADENCJI 2024-2029

13 maj, 2024 | Sępólno Krajeńskie

To będzie kadencja spokoju i dobrej współpracy – tak komentują pierwsze dni sprawowania swoich funkcji Burmistrz i Przewodniczący Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim. Podczas pierwszej sesji wybrano prezydium Rady oraz powołano przewodniczących komisji stałych.

W skład Rady Miejskiej na kadencję 2024-2029 weszli: Bukolt Jadwiga, Czerechowski Robert, Juhnke Artur, Kalla Beata, Kapsa Jacek, Komza Anna, Kubijk Karolina, Miczko-Gierakowska Anna, Pieczywek Dariusz, Sieg Robert, Świniarski Tobiasz, Tomas Janusz, Warmiński Piotr, Wiese Kajetan i Wirkus Ksenia. Przewodniczącym rady został Artur Juhnke, a wiceprzewodniczącymi: Robert Czerechowski i Anna Miczko-Gierakowska. – Myślę, że ta kadencja będzie bardzo dobrą kadencją. Nawet nie myślę, jestem o tym przekonany, ponieważ rada, która się ukonstytuowała, całe prezydium i wszyscy radni, którzy zostali wybrani z woli mieszkańców, są bardzo fajnymi, pozytywnie zakręconymi ludźmi, skorelowanymi na działanie. To widać już po pierwszej sesji, że wszyscy chcemy grać do jednej bramki, że te działania będą zmierzały przede wszystkim na rozwój miasta i gminy Sępólno Krajeńskie, czyli to, czego oczekują nasi mieszkańcy – mówił po sesji Artur Juhnke, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim.

Wybór prezydium rady skomentował także Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. – Wszystko przebiegło bardzo sprawnie i w jednomyślności. To pokazuje, że będzie to dobra kadencja dla naszych mieszkańców, ponieważ Rada pokazała już na tej pierwszej sesji, że stanowi zgrany zespół, który będzie wspólnie, razem współpracował dla dobra gminy i dobra naszych mieszkańców – mówi dalej burmistrz.  

W wyniku głosowań nad wyborem przewodniczących komisji stałych Rady Miejskiej, funkcje te przydzielono następująco:

– Robert Sieg – przewodniczący Komisji Rewizyjnej,

– Jacek Kapsa – przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji,

– Janusz Tomas – przewodniczący Komisji Budżetu,

– Piotr Warmiński – przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej oraz Porządku Publicznego,

– Jadwiga Bukolt – przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia,

– Tobiasz Świniarski – przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska,

– Beata Kalla – przewodnicząca Komisji Statutowej i Pomocy Społecznej.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content