IMPREZOWY WEEKEND W GMINIE PRZECHLEWO

26 sie, 2021 | Przechlewo

Festyn rozrywkowo-rekreacyjny, dożynki sołeckie i duża impreza sportowa – to wszystko już w najbliższy weekend odbędzie się na terenie gminy Przechlewo. Wstęp na te wydarzenia będzie bezpłatny i otwarty dla wszystkich. Każdy znajdzie coś dla siebie – zapewniają władze gminy.

W sobotę w Dąbrowie Człuchowskiej odbędzie się Dzień Ziemniaka. W programie atrakcje dla całych rodzin, w tym także konkurs na najlepszą potrawę ziemniaczaną, pokazy OSP, piana party oraz biesiada przy muzyce. Będzie to też okazja do zaszczepienia się przeciwko COVID-19 – dodaje Krzysztof Michałowski, wójt gminy Przechlewo. Wszystko rozpocznie się o godzinie16.00 przy świetlicy wiejskiej.

Tego samego dnia w kościele w Sąpolnie o godzinie 17.00 odprawiona zostanie uroczysta msza dożynkowa. Sołeckie święto plonów odbędzie się również w Pawłówku. Tam wszystko rozpocznie się o godzinie 20.00. Przypomnijmy, że gminne dożynki, w których wezmą udział wszystkie sołectwa, zaplanowane są na 11 września.

W najbliższy weekend na terenie gminy Przechlewo organizowany będzie także Goodvalley Triathlon Przechlewo. To jedna z największych imprez sportowych organizowanych w powiecie człuchowskim. Zawody będą rozgrywane zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Start i meta dla każdej z konkurencji zlokalizowana będzie na plaży OSiR. W związku z organizacją wydarzenia, w sobotę i w niedzielę, w godzinach 7.00-16.00 na drogach w regionie mogą występować utrudnienia w ruchu. Dotyczy to przede wszystkim ulic wjazdowych do Przechlewa od strony Człuchowa i Rzeczenicy. Nie będzie natomiast utrudnień na wjazdach od strony Koczały i Sąpolna.  

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content