III TARGI OGRODNICZE – PRZECHLEWO 2023 – W TYM ROKU BĘDĄ WYJĄTKOWE

25 mar, 2023 | Przechlewo

Sporo ponad stu wystawców zaprezentuje swoje oferty podczas tegorocznej edycji targów ogrodniczych organizowanych przez Gminę Przechlewo. Wydarzenie to odbędzie się w dniach 22-23 kwietnia 2023 r. na powojskowym lotnisku w Sąpolnie. Jest to największa tego typu impreza na Pomorzu.

Przeważającym rodzajem asortymentu mają być rośliny, sadzonki i sprzęt niezbędny w każdym ogrodzie. – Wychodzimy tutaj naprzeciw potrzebom lokalnego rynku. W naszym regionie sporo jest osób, które ogrodnictwem zajmują się bądź to hobbystycznie, bądź półprofesjonalnie. W ofercie naszych partnerów każdy znajdzie coś dla siebie. Podobnie jak przed laty będą tu propozycje zarówno dla tych, którzy uprawiają kwiaty na balkonach, mają niewielkie nasadzenia na działkach, ale też dla tych, którzy mają przydomowe ogrody, czy nawet szkółki z różnego rodzaju roślinami – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. Ci, którzy interesują się bardziej rolnictwem niż ogrodnictwem, również znajdą coś dla siebie. Przechlewskie targi odwiedzą także firmy oferujące sprzęt, środki ochrony roślin i usługi związane z tą branżą. Sporym zainteresowaniem cieszą się także liczne stoiska ze zdrową żywnością, wyrobami wędliniarskimi, pieczywem, miodami, serami, czy nawet alkoholami z lokalnych manufaktur.

Targi to impreza dwudniowa, dlatego nie zabraknie na niej atrakcji dla całych rodzin. – Będzie wesołe miasteczko, strefa gastronomiczna, prezentacje artystyczne oraz stoiska z zabawkami i odzieżą dla dzieci – dodaje Michałowski. Jedną z atrakcji będzie także Wystawa Koni Zimnokrwistych. Swoje wyroby zaprezentują też Koła Gospodyń Wiejskich.

Targi Ogrodnicze  – Przechlewo 2023 organizowane są już po raz trzeci. Pierwsza edycja odbyła się w roku 2019, później na dwa lata organizacja tego wydarzenia została zawieszona. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa. Drugą edycję przeprowadzono w kwietniu 2022 roku. Tegoroczna ma być największą z dotychczas organizowanych. Z tego powodu organizatorzy postanowili otworzyć się na nowe rynki. Promocja przechlewskich targów prowadzona będzie w tym roku nie tylko na terenie środkowego Pomorza, ale także w północnej Wielkopolsce, w województwie kujawsko-pomorskim, pomorskim i zachodniopomorskim. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Telewizja Polska. Zapowiedzi i relacje z tego wydarzenia będzie można zobaczyć nie tylko na antenie TVP3 Gdańsk, ale także w paśmie ogólnopolskim TVP3 i TVP Info. Obsługę radiową poprowadzi Radio Koszalin, które swoim zasięgiem obejmuje znaczną część województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz byłe województwo pilskie.

Technicznie targi będą zorganizowane podobnie jak przed rokiem. Stoiska handlowe będą urządzone na pasie startowym lotniska. Na początku i na końcu pasa zorganizowane zostaną miejsca parkingowe dla zwiedzających. W tym roku opłata za parking wyniesie 15 zł. Dojazd dla odwiedzających teren targowy będzie możliwy zarówno od strony Sąpolna i Nowej Wsi (duży parking) oraz od strony Konarzyn (mały parking). Targi będą trwały w sobotę (22.04) w godzinach: 9.00 – 18.00 oraz w niedzielę (23.04) w godzinach: 9.00 – 16.00.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content