IDŹMY NA WYBORY – APLEL WŁADZ GMINY SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE

13 paź, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Aż 2,5 miliona złotych nagrody mogą otrzymać małe samorządy, w których frekwencja w niedzielnych wyborach parlamentarnych będzie odpowiednio wysoka. Środki w całości trafią na cele społeczne. Do rywalizacji mogą stanąć gminy, w których mieszka nie więcej niż 20 tysięcy osób. W tej grupie jest także Gmina Sępólno Krajeńskie. Burmistrz, Waldemar Stupałkowski, apeluje o udział w głosowaniu.

Przed nami wybory. 15 października idziemy wszyscy głosować. Zapraszam wszystkich mieszkańców Gminy Sępólno Krajeńskie do licznego udziału w wyborach, ponieważ jest możliwość wygrania aż dwóch i pół miliona złotych dla gminy, która osiągnie największą frekwencję w danym powiecie. 2 miliony złotych można uzyskać za największą frekwencję, natomiast pół miliona złotych można uzyskać w przypadku, kiedy frekwencja przekroczy w danej gminie 60%. Liczę na Państwa obecność i do zobaczenia przy urnach – zachęca burmistrz.

Dwa miliony złotych otrzyma każda gmina, która w swoim powiecie zanotuje najwyższą frekwencję. Pierwszy milion może być przeznaczony na budowę, remont lub doposażenie remizy OSP lub na remont wybranego budynku użyteczności publicznej. Drugi milion może być przeznaczony na budżet obywatelski. O ostatecznym przeznaczeniu tych środków zdecydują mieszkańcy.

Dwa razy po 250 tysięcy otrzymają z kolei te gminy, w których odnotowana zostanie frekwencja powyżej 60 procent. Pieniądze będą mogły być przeznaczone na działalność lokalnych klubów sportowych oraz na funkcjonowanie Kół Gospodyń Wiejskich, zespołów ludowych lub orkiestr.

 

grafika: serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content