12 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, 1500 miejsc parkingowych, strefy gastronomiczne, mini park rozrywki dla dzieci, bieg Małego Farmera i wiele innych atrakcji – tak będą wyglądały tegoroczne Wiosenne Targi Ogrodnicze w Gminie Przechlewo. Odbędą się one już w najbliższy weekend na powojskowym lotnisku w Sąpolnie.

Wydarzenie jest organizowane po raz pierwszy. „To bez wątpienia największa tego typu impreza w naszym regionie” – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. „Zaprosiliśmy na nią wystawców nie tylko z Pomorza, ale także z Wielkopolski i innych stron kraju” – dodaje wójt. Asortyment towarów i produktów, który zostanie zaprezentowany, związany będzie przede wszystkim z tematyką ogrodniczą i leśną. Będzie też rękodzieło i produkty lokalne. Na miejscu będzie także możliwość przebadania przyniesionej gleby, wystawa maszyn, prezentacja technik grzewczych, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, koncerty i konkursy z nagrodami. Czynny będzie także punkt doradczy w ramach programu „Czyste Powietrze”.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Odpłatne będzie tylko parkowanie pojazdów. Wjazd na parkingi targowe kosztował będzie 5 złotych od samochodu. Dojazd dla zwiedzających możliwy będzie od strony drogi powiatowej Sąpolno – Nowa Wieś (parking na 1200 pojazdów) oraz od strony Konarzyn (parking na 300 pojazdów). Ruchem kierować będą służby porządkowe.

I Wiosenne Targi Ogrodnicze będą się odbywały w godzinach: 9.00 – 17.00 (sobota – 27.04) oraz 9.00 – 16.00 (niedziela – 28.04). Partnerem targów są firmy Romgaz oraz Goodvalley.

grafika: UG Przechlewo