HERBYSWIATA.PL – STRONA JEST JUŻ PRAWIE GOTOWA

25 kw., 2022 | Artykul

Kończą się prace związane z budową strony internetowej HerbySwiata.pl. Jest to największa w Polsce kolekcja herbów i logotypów używanych przez polskie i zagraniczne samorządy, zestawiona w formule on-line. Dotychczas kolekcję tę można było oglądać jedynie na wystawach stacjonarnych.

Wszystkie herby pochodzą ze zbiorów Piotra Furtaka, dyrektora GCKSTiR w Rzeczenicy, a jednocześnie twórcy strony. Kolekcję najczęściej można oglądać właśnie w siedzibie centrum kultury w Rzeczenicy, choć bywają takie tygodnie, że wystawa jest prezentowana także w innych miejscowościach w Polsce. Prezentowana jest ona w bibliotekach i domach kultury. Z myślą o tych, którzy nie mogą dotrzeć w konkretne miejsce i w konkretnym czasie, powstała strona internetowa herbyswiata.pl. Tam bez wychodzenia z domu można obejrzeć całą kolekcję.

– Na stronie można zobaczyć kilka tysięcy herbów z całego świata. Zostały one podzielone na kraje, województwa, powiaty i gminy. Jest też wygodna wyszukiwarka – mówi Piotr Furtak.

Prace nad stroną trwają od kilku miesięcy. Najbardziej żmudne jest fotografowanie każdego herbu z osobna, obrabianie graficzne i umieszczanie zdjęcia na stronie.

– Strona mogła powstać dzięki projektowi, które gminne centrum realizuje przy współpracy z Narodowym Centrum Kultury.  Ten projekt to „Kulturalna E-Rzeczenica, nasze okno na świat – konwersja cyfrowa domów kultury”. Na to uzyskaliśmy dofinansowanie, dzięki któremu możemy kupić sprzęt i stworzyć stronę internetową, na której prezentujemy coś, czego nie ma nigdzie w Polsce. Coś co jest niepowtarzalne i warte zobaczenia – dodaje Furtak. Herby można oglądać na stronie: herbyswiata.pl

 

 

grafika: herbyswiata.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content