HAFTOWANA KSIĄŻKA Z PRZECHLEWA

7 kwi, 2021 | Przechlewo

Na co dzień jest bibliotekarką z przechlewskiej bibliotece. W wolnych chwilach pisze i haftuje. Obie pasje w końcu połączyła, tworząc pierwszą w Polsce haftowaną książkę. Mowa o pani Oldze Stelmach z Przechlewa, twórczyni książki nie na papierze, lecz na płótnie.

Jej książka to bajka, która opowiada o przygodach Olusia i jego przyjaciela misia. Każdego dnia obaj bohaterowie przeżywają inne przygody. Ich nastroje są opisywane różnymi kolorami.

– Praca nad książką trwała siedem miesięcy. Pierwsze dwa miesiące to było pisanie tekstu. Później było haftowanie tekstu na poszczególnych stronach. Ostatnie cztery miesiące to było haftowanie ilustracji – mówi pani Olga.

Książka składa się z 20 stron. Znajduje się w niej 46 haftowanych ilustracji. Składa się ona także z 140 tysięcy krzyżyków. Do jej przygotowania zużyto 25 metrów kanwy i prawie 200 metrów koronki. Wewnątrz znajdują się też naszyte koraliki, co daje jej również walor sensoryczny. Książkę można oglądać i czytać w bibliotece w Przechlewie.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content