Już w najbliższy piątek (18.10) w Bibliotece Publicznej w Sępólnie Krajeńskim otwarta zostanie wystawa poświęcona dwóm zasłużonym mieszkańcom Sępólna Krajeńskiego – Franciszkowi i Emanuelowi Grudzińskim. Wernisaż będzie jednym z etapów bibliotecznego projektu poświęconego obu tym postaciom. Do tej pory w ramach tego programu przeprowadzono między innymi warsztaty historyczne, literackie oraz wielki test z historii Sępólna Krajeńskiego.

Wystawa „Grudzińscy – non omnis moriar” przedstawiać będzie fotografie i pamiątki z okresu dwudziestolecia międzywojennego, gdy to Grudzińscy w Sępólnie Krajeńskim mieszkali. Franciszek Grudziński był po odzyskaniu niepodległości pierwszym kierownikiem miejscowej szkoły powszechnej. Jego syn Emanuel, był z kolei sępoleńskim proboszczem, inicjatorem rozbudowy kościoła i budowy Domu Katolickiego. Wernisaż tej wystawy odbędzie się o godzinie 16.30.

To jednak nie koniec projektu poświęconego Grudzińskim. Przez kolejne dwa tygodnie Biblioteka Publiczna organizować będzie także zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży poświęcone naszym bohaterom i ich czasom – mówi Łukasz Jakubowski z sępoleńskiej książnicy. W programie są między innymi spacer po Sępólnie śladami naszych bohaterów oraz gra miejska. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu z Funduszu Pileckiego w ramach programu Pionierzy Polskiej Niepodległości.

grafika: Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim