GRANTY PPGR – RÓWNIEŻ DLA GMINY SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE

18 paź, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Rodzice dzieci, których przodkowie byli w przeszłości pracownikami Państwowych Gospodarstw Rolnych, mogą ubiegać się o dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego lub urządzeń umożliwiających dostęp do internetu. Gmina Sępólno Krajeńskie przystąpiła do Konkursu Grantowego Cyfrowa Gmina – wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR”. Wnioski już są przyjmowane w Urzędzie Miejskim oraz w szkołach prowadzonych przez Gminę Sępólno Krajeńskie. Dokumenty można składać do 21 października.

Maksymalna wysokość dofinansowania to 3,5 tysiąca złotych w przypadku chęci zakupu komputera oraz 1,5 tysiąca złotych w przypadku zakupu tabletu. Pieniądze przysługują każdemu uczącemu się dziecku, którego rodzice, dziadkowie lub pradziadkowie pracowali kiedyś w Państwowym Gospodarstwie Rolnym.

– Formularze znajdują się na stronie internetowej www.gmina-sepolno.pl. Są one w wersji edytowalnej, tam też można je od razu pobrać i wydrukować. Szkoły, jeżeli ktoś nie ma takiej możliwości, też drukują takie oświadczenia. Oświadczenia mogą składać rodzice, bądź osoby pełnoletnie, które nadal się uczą  – mówi Marzena Stoltmann z Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim

Wszystkie zebrane wnioski trafią później do weryfikacji w Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Zakupy sprzętu będą realizowane w przyszłym roku. W skali kraju na realizację tego projektu zabezpieczono 80 milionów złotych.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content