GRANTY PPGR DLA SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO

17 lut, 2022 | Sępólno Krajeńskie

483 uczniów z Gminy Sępólno Krajeńskie otrzyma sprzęt komputerowy w ramach programu Polska Cyfrowa. Komputery stacjonarne, laptopy, tablety, oprogramowanie i urządzenia umożliwiające dostęp do internetu, trafią do dzieci i młodzieży, których przodkowie w przeszłości pracowali w Państwowych Gospodarstwach Rolnych. Łączna wartość sprzętu to 1.166.000 złotych.

Projekt „Granty PPGR” jest w całości finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Gmina nie dopłaca do niego ani złotówki. Wcześniej jednak samorząd musiał być uznany przez ministerstwo za ten, na terenie którego działały Państwowe Gospodarstwa Rolne. Niezbędne było też zebranie rodzin, chętnych do uczestnictwa w programie. Każdy wnioskodawca musiał także udokumentować, że ktoś z jego rodziców, dziadków lub pradziadków, pracował w przeszłości w Państwowym Gospodarstwie Rolnym.

– Gmina Sępólno Krajeńskie zaliczana jest do takich środowisk poPGRowskich, w związku z czym mieliśmy mnóstwo wniosków złożonych przez naszych mieszkańców. Łącznie złożyliśmy wnioski na 483 osoby, które otrzymają komputery, laptopy bądź tablety za łączną kwotę 1.166.000 złotych. – zapowiada Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Gmina ma już zapewnienie o dofinansowaniu. Po podpisaniu umowy będzie mogła ogłosić przetarg na dostawę sprzętu. Komputery i tablety mają trafić do uczniów jeszcze w tym roku.

 

 

fot. pixabay.com

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content