GOODVALLEY TRIATHLON PRZECHLEWO I BIEG FARMERA – OSTATNIE PRZYGOTOWANIA

18 sie, 2022 | Przechlewo

Jeszcze tylko do niedzieli (21.08) można zgłaszać chęć startu w Goodvalley Triathlon Przechlewo oraz w przechlewskim Biegu Farmera. Oba wydarzenia odbędą się 27 sierpnia 2022r. To jedne z większych tego typu imprez na Pomorzu.

Goodvalley Triathlon Przechlewo organizowany jest już po raz dziewiąty. W tym roku zawodnicy rywalizować będą na dystansach: 56,5 km indywidualnie, 56,5 km w sztafetach oraz 28,25 km indywidualnie. Pierwszy start zaplanowano na godzinę 10.00. Zawodnicy jak co roku wyruszać będą z plaży OSiR w Przechlewie. Tam zlokalizowana będzie też meta wyścigu. Do tej pory chęć startu w tych zawodach zadeklarowało już ponad 250 zawodników.

Tego samego dnia, ale o godzinie 17.00, odbędzie się też Bieg Farmera. Jest to wyścig na dystansie 6,5 km, w którym każdy z zawodników będzie musiał pokonać przeszkody wykonane z surowców wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym, w tym na przykład ze słomy. W Biegu Farmera trasa będzie wiodła wzdłuż dróg i duktów leśnych położonych w okolicy Jeziora Końskiego. Część odcinka prowadzić też będzie przez labirynt wycięty w polu kukurydzy.

– Całe wydarzenie sportowe, czyli triathlon, w którego skład wchodzi i pływanie, i jazda rowerem, i bieg, oraz Bieg Farmera, czyli bieg z przeszkodami, adresowany jest do wszystkich sympatyków zdrowego trybu życia, ruchu, począwszy od amatorów, którzy chcą uprawiać sport, skończywszy na profesjonalistach, którzy też się czasami zdarzają i starują w naszych imprezach – mówi Grzegorz Brodziak, współorganizator wydarzenia.

Zapisy chętnych do startu w którymś z wyścigów, prowadzone są on-line, poprzez stronę internetową: http://triathlonprzechlewo.pl/

W dniu zawodów (27.08) prowadzona będzie także akcja sprzedaży wyrobów spożywczych przygotowanych przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich oraz przebywające w regionie panie z Ukrainy. Zebrane w ten sposób pieniądze będą przeznaczone na pomoc społeczeństwu ukraińskiemu.

 

 

fot. triathlonprzechlewo.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content