GMINNY KLUB BIZNESU W KOCZALE

24 maj, 2023 | Koczała

W jaki sposób jeszcze lepiej wypromować region i jego zasoby? jakie są oczekiwania przedsiębiorców wobec samorządu? jaki potencjał posiadają lokalne firmy? O tych i innych zagadnieniach dyskutowano w Koczale. Wszystko to podczas pierwszego posiedzenia Gminnego Klubu Biznesu.

Spotkanie było organizowane na wniosek lokalnego samorządu. Chodziło przede wszystkim o to, aby wzajemnie poznać swój potencjał – mówi Grzegorz Pietrzak, Wójt Gminy Koczała.

Jest to inicjatywa, która była długo oczekiwana zarówno przez naszych mieszkańców, jak i urzędników. Chcieliśmy przede wszystkim spotkać się z naszymi przedsiębiorcami, porozmawiać, powymieniać poglądy i dowiedzieć się jakie mają oczekiwania wobec urzędu – dodaje wójt. Zaproszenie na spotkanie przyjęło kilkunastu przedsiębiorców. Wśród nich byli państwo Łukasz i Renata Gwarowie, właściciele Gościńca Zagaje.

To spotkanie dało nam przede wszystkim możliwość podzielenia się i zebrania informacji od innych na temat tego, co mają ciekawego, co my widzimy ciekawego, w czym my możemy wesprzeć gminę? My reprezentujemy akurat biznes turystyczny i psychoedukacyjny, zależy nam zatem, aby goście przyjeżdżali do naszej gminy – mówi pan Łukasz. – A ja się bardzo ucieszyłam z tego spotkania, bo to znaczy, że gmina nas widzi, że jesteśmy, że traktuje nas jako zasób, ale też jako osoby do współpracy, bo nam bardzo zależy na współpracy z gminą. Są rzeczy, których my nie będziemy mogli zrobić, a będzie mogła zrobić to nasza gmina. Będziemy współpracować ze sobą w taki sposób, by dobrze się rozwijało to co my robimy, ale też żeby to służyło mieszkańcom gminy – dodaje z kolei pani Renata. Posiedzenie Gminnego Klubu Biznesu było pierwszym takim w historii gminy. Samorząd zapowiada organizację kolejnych takich spotkań.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Spotkanie Gminnego Klubu Biznesu w Koczale

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content