GMINA BRUSY WSPIERA PRZEDSZKOLAKÓW

4 kwi, 2022 | Brusy

Zajęcia z języka angielskiego, warsztaty logopedyczne, a nawet zabawy z robotami. To nowa oferta sześciu placówek wychowania przedszkolnego w Gminie Brusy. Ruszyła tam realizacja unijnego programu „Gmina Brusy wspiera przedszkolaków”.

Programem objętych jest 280 dzieci z Przedszkola nr 1 w Brusach oraz z oddziałów przedszkolnych działających przy szkołach w Brusach, Kosobudach, Czyczkowach, Wielkich Chełmach i Czapiewicach.

W gronie maluchów jest też 12 dzieci z niepełnosprawnościami.  – To z myślą o nich są już realizowane zajęcia rewalidacyjne, logopedyczne i korekcyjno-kompensacyjne – mówi Jacek Bruski, dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty w Brusach. Wszystkie dzieci mogą natomiast korzystać z pełnej oferty przygotowanej w ramach tego programu. Są to nauka języka angielskiego, eksperymenty edukacyjne, zajęcia z programowania, czy gimnastyka korekcyjna.

Wcześniej również nauczyciele przeszli odpowiednie szkolenia. Do placówek objętych programem dostarczone zostały  specjalistyczne pomoce dydaktyczne, a w maju na placu zabaw przy Przedszkolu nr 1 w Brusach zamontowane będą nowe urządzenia. Projekt jest dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Jego wartość to ponad 1,3 mln zł. Gmina Brusy dołożyła niespełna 200 tysięcy złotych.

 

 

fot. pixabay.com

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content