FUNDUSZ INWESTYCJI LOKALNYCH – DOBRE WIEŚCI DLA PRZECHLEWA

11 gru, 2020 | Przechlewo

5 milionów złotych z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzyma Gmina Przechlewo. Samorząd jest jednym z trzech w powiecie człuchowskim, którym udało się skutecznie pozyskać dofinansowanie z budżetu państwa. Oprócz Przechlewa, rządowe środki trafią też do Miasta Człuchowa oraz do Gminy Rzeczenica.

W Przechlewie dofinansowania będą przeznaczone na budowę nowej remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej oraz na budowę Gminnego Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego. „Są to dla nas bardzo ważne inwestycje o które zabiegaliśmy. Budowa remizy pozwoli na pewno na zwiększenie bezpieczeństwa w naszej gminie. Zaplecze, które tam powstanie, będzie służyło także społeczeństwu spoza naszej gminy. Liczymy na to, że powstanie tam punkt ratownictwa medycznego, w którym będzie stacjonowała karetka pogotowia” – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne to z kolei zupełnie nowa instytucja, która będzie świadczyła usługi opiekuńcze dla seniorów. „Taki Dom Dziennego Pobytu ma pomóc nie tylko seniorom, ale przede wszystkim ich rodzinom. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudna jest czasami opieka nad osobą starszą. Umieszczenie seniora na kilka godzin dziennie w takiej placówce, pozwoli członkom jego rodzinny na przykład podjąć pracę” – dodaje wójt.

Budowa remizy rozpocznie się wiosną tego roku i potrwa około 20 miesięcy. Nieco później ruszy budowa Gminnego Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego. Również w tym przypadku prace powinny zakończyć się zimą 2022 roku.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content