Ponad 3 miliony złotych na remonty dróg lokalnych otrzymała Gmina Sępólno Krajeńskie. Dofinansowanie pochodzi z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Pieniądze wspomogą aż trzy gminne zadania o łącznej wartości ponad 6 milionów złotych.

Pierwszym i już realizowanym jest modernizacja ulicy Parkowej i Lipowej. Samorząd chce tę inwestycję skończyć jeszcze w tym roku. Na przełomie listopada i grudnia powinna ruszyć także modernizacja ulicy Sportowej oraz Bojowników o Wolność i Demokrację. Tutaj prace potrwają do wiosny. Jeżeli pogoda na to pozwoli niewykluczone, że jeszcze w tym roku ruszy trzecia inwestycja, czyli budowa drogi w miejscowości Lutówko. Ten odcinek również będzie dokończony wiosną.

„To nie jedyne inwestycje przy których chcemy korzystać z Funduszu Dróg Samorządowych. W planach mamy pięć kolejnych zadań na rok przyszły” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Gmina złożyła wnioski na dofinansowanie remontów dróg w Radońsku, Piasecznie oraz w Niechorzu na odcinku prowadzącym w kierunku Komierówka. W planach jest także dalsza modernizacja dróg osiedlowych położonych w północnej części miasta. Wartość tych prac szacowana jest na 5 milionów złotych.

fot.serwissamorzadowy.eu