Prawie 2 miliony złotych z Funduszu Dróg Samorządowych trafią do Sępólna Krajeńskiego. Pieniądze wspomogą kolejne remonty dróg na terenie gminy. Prace rozpoczną się jeszcze przed wakacjami.

Za pozyskane pieniądze gmina wyremontuje drogę Niechorz – Komierówek oraz ulice Bergera, Matejki i Bukową w Sępólnie Krajeńskim. Wszystkie te odcinki wymagają pilnych remontów – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. „Odcinek z Niechorza do Komierówka to obecnie droga gruntowa. Tamtędy jeździ nasz transport szkolny dowożący dzieci do szkoły. Jeżeli chodzi o ulice miejskie, to z kolei drogi zniszczone po wykonaniu uzbrojenia. Teraz dostaną one nową nawierzchnię i infrastrukturę” – dodaje burmistrz. Remontowane ulice osiedlowe zostaną utwardzone kostką betonową. Powstaną tam też wyniesione skrzyżowania i ciągi pieszo – rowerowe. Pojawi się także oświetlenie ostrzegające o miejscach niebezpiecznych. Droga Niechorz – Komierówek będzie utwardzona asfaltem.

Pozyskane z budżetu państwa pieniądze stanowią połowę wartości wyżej wymienionych inwestycji. Drugą połowę z własnego budżetu zapłaci Gmina Sępólno Krajeńskie. Drogi powinny być wyremontowane do końca tego roku.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu