8128 osób przez ostatnie trzy miesiące, skorzystało z sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. To nienotowany dotąd rekord frekwencji. Bilety na zdecydowaną większość organizowanych tam wydarzeń, rozchodzą się jak przysłowiowe świeże bułeczki.

Sala widowiskowa w sępoleńskim Centrum Kultury i Sztuki przeszła gruntowny remont. Ponownie do użytku oddano ją pod koniec października 2018 roku. Dzisiaj to obiekt wielofunkcyjny. Działa tam kino, wystawiane są spektakle teatralne i organizowane koncerty. „Sala jest otwarta w zasadzie non stop przez 7 dni w tygodniu. Większość wydarzeń skupia się w okresie weekendowym. Cieszymy się, że mieszkańcy chcą przyjmować nasze zaproszenia i u nas gościć” – mówi Julita Maciaszek, Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Po remoncie sala widowiskowa została wyposażona w nowe siedziska, system wentylacyjny, technikę sceniczną, nagłośnienie i oświetlenie. Wyremontowano także zaplecza, wykonano adaptację akustyczną i zmieniono wystrój wnętrza.

fot: serwissamorzadowy.eu