FINAŁ CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

2 cze, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Prawie stu młodych sportowców z Sępólna Krajeńskiego i okolic zakończyło rywalizację w tegorocznej edycji Czwartków Lekkoatletycznych. Jest to cykl zawodów dla młodzieży szkolnej organizowanych w trakcie trwania roku szkolnego. Pierwsze mini mityngi odbywały się we wrześniu, a kolejne wiosną tego roku. Wczoraj (1.06) odbyły się zawody finałowe.

Młodzi sportowcy rywalizują ze sobą w kilku dyscyplinach lekkoatletycznych, zależnych od wieku uczestnika. I tak na przykład są to konkursy biegowe, skoku w dal, skoku wzwyż oraz rzutu piłeczką palantową.

Do klasyfikacji końcowej zaliczamy pięć najlepszych startów zawodnika z ośmiu konkursów, które się odbyły plus wyniki z finału miejskiego. Najlepsi mają prawo startu w finałach ogólnopolskich, które będą w Łodzi w dniach 17-18 czerwca. W tym roku planujemy wystawić kilku naszych reprezentantów – mówi Sławomir Gołąbek, trener z Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim.

Start w Czwartkach Lekkoatletycznych jest dobrowolny. Do rywalizacji może zgłosić się każdy  uczniów. Kolejne starty już we wrześniu. Szczegółowa klasyfikacja zawodników za sezon 2022/2023 jest dostępna stronie internetowej Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim: http://www.csir-sepolno.pl/

 

fot. ilustracyjne – serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content