FINAŁ CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH JUŻ NIEBAWEM

3 cze, 2022 | Brusy

Piętnastu uczniów z Gminy Brusy pojedzie do Łodzi na finał Czwartków Lekkoatletycznych. To jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń sportowych dla młodzieży szkolnej. Uczniowie będą reprezentowali gminę w pięciu dyscyplinach.

Czwartki Lekkoatletyczne to impreza ogólnopolska. Jest ona organizowana już od 28 lat. Młodzi sportowcy rywalizują w trzech kategoriach wiekowych: 11 lat i młodsi, 12 lat oraz 13 lat. Osobno dziewczęta i chłopcy. Dyscypliny lekkoatletyczne to: bieg na 60m, bieg na 300m, bieg na 600m, bieg na 1000m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową oraz w najstarszych rocznikach, pchnięcie kulą. Zawodników z reguły zgłaszają szkoły lub kluby sportowe, choć nie ma przeszkód, aby młodego sportowca zgłosił także rodzic. Eliminacje do finału krajowego odbywają się na poziomie szkół lub klubów sportowych.

Uczniowie z Brus startują w tej imprezie od trzech lat. – W tym roku na finał do Łodzi pojedzie piętnastu naszych reprezentantów, którzy w swoich konkurencjach zajmą najlepsze miejsca – mówi Marek Rodzeń, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Gryf”. Młodzi sportowcy wystartują w biegach na 60, 300, 800 i 1000 metrów, a także w skoku w dal, w rzucie piłeczką palantową i w pchnięciu kulą. Krajowy finał imprezy odbędzie się w dniach 18-19 czerwca na stadionie AZS w Łodzi.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu – zdjęcie ilustracyjne

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content