FERIE W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM PRAWIE NA PÓŁMETKU

15 lut, 2024 | Sępólno Krajeńskie

Sporo ponad setka dzieci korzysta o ofert wypoczynku zimowego przygotowanych przez jednostki Gminy Sępólno Krajeńskie. W tym roku zajęcia prowadzą: Centrum Sportu i Rekreacji, Centrum Kultury i Sztuki, Biblioteka Publiczna, Szkoła Podstawowa w Wałdowie, Wiejskie Ośrodki Kultury w Lutowie i Wałdowie oraz świetlice wiejskie w dziewięciu miejscowościach.

W ofercie są półkolonie na sportowo prowadzone przez CSiR, seanse filmowe i zajęcia artystyczne w CKiS, zajęcia świetlicowe organizowane w WOK i świetlicach wiejskich. Swoją ofertę ma także Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim. – U nas otwarty jest Uniwersytet Potworny. Dzieci uczęszczają od poniedziałku do piątku na różnorodne zajęcia. Już się poznaliśmy w poniedziałek. Wczoraj wprawialiśmy w ruch karuzele zbudowane z Lego. Dzisiaj mamy potworne sztuki plastyczne, czyli poznajemy różnorodne techniki. Jutro zajęcia z dramy, czyli ruch i taniec, a w piątek wyjeżdżamy do Eksperymentarium w Chojnicach, gdzie dzieci poznają nauki ścisłe – mówi Paulina Skibińska z Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim.

Z kolei Centrum Sportu i Rekreacji przygotowało nie lada atrakcję dla miłośników aktywnego wypoczynku w rodzinnym gronie. Już w najbliższą sobotę (17.02) w hali Krajna Arena odbędzie się akcja pod hasłem: „Rodzinne ferie na sportowo”. W tym dniu w godzinach od 12.00 do 18.00 będzie można przyjść do obiektu z całą rodziną i korzystać za darmo ze wszystkich atrakcji.

Zajęcia feryjne będą prowadzone również w przyszłym tygodniu. Harmonogram zajęć jest dostępny pod adresem: https://www.gmina-sepolno.pl/aktualnosc-1023-ferie_w_gminie_sepolno_krajenskie.html

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content