FERIE W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

21 sty, 2022 | Sępólno Krajeńskie

Spotkanie z robotem i mini warsztaty komputerowe, to tylko niektóre z sępoleńskich propozycji na zagospodarowanie czasu, podczas zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży. W województwie kujawsko-pomorskim kończy się pierwszy tydzień ferii zimowych.

Centrum Kultury i Sztuki od poniedziałku zapraszało do siebie młodych miłośników cybernetyki. Placówka organizowała spotkania edukacyjne o tematyce nawiązującej do świata fantasy.

– Są to zajęcia kreatywne oscylujące wokół tematyki robotów, podczas których razem z uczestnikami wcielamy się w postać robota. Mówimy jak robot, tworzymy nieznane konstrukcje ze specjalnych rurek konstrukcyjnych, nawiązujące właśnie do świata robotów i kosmosu. Tworzymy również niepowtarzalny komiks, którego autorami są uczestnicy ferii zimowych „Mój robot i ja”. Gościem specjalnym naszych ferii był Pan Robot, który przeniósł dzieci w świat robotów i fantazji. Razem z nimi również zatańczył robotyczny taniec – mówi Patrycja Młodzik z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Z kolei Biblioteka Publiczna prowadzi zajęcia z informatyki. Będą się one odbywały także w drugim tygodniu ferii.

– Spotykamy się z dziećmi od poniedziałku do piątku, przez dwa tygodnie. Pierwsza część zajęć dotyczy bezpiecznego zachowania w sieci, natomiast druga to jest projektowanie graficzne. Przez te dni dzieci nauczyły się na przykład jak zabezpieczać swoje hasło, żeby można je było złamać dopiero za dwa tysiące lat. Nauczyły się skąd pobierać darmową grafikę, żeby nie mieć problemów, jak ją obrabiać – mówi Paulina Skibińska z sępoleńskiej biblioteki.

Oprócz biblioteki i centrum kultury, swoją ofertę na ferie ma także Centrum Sportu i Rekreacji. Placówka prowadzi zajęcia ogólnorozwojowe. Będą one organizowane także w drugim tygodniu ferii.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content