FERIE W PRZECHLEWIE

10 lut, 2022 | Przechlewo

Zajęcia kulinarne, karaoke, seanse filmowe, wycieczki, a nawet warsztaty ekologiczne i wędkarskie – to przechlewskie propozycje na spędzanie wolnego czasu podczas tegorocznych ferii zimowych. Całość koordynuje Gminna Biblioteka i Centrum Kultury w Przechlewie.

Zajęcia będą organizowane codziennie od poniedziałku do piątku. Większość z nich rozpoczynać się będzie o godzinie 10.00. Już w poniedziałek (14.02) zaplanowany jest wyjazd do chojnickiego Eksperymentarium. Od wtorku do piątku w planach są zajęcia o tematyce przyrodniczej – zapowiada Elżbieta Baran, dyrektor Gminnej Biblioteki i Centrum Kultury w Przechlewie.

– Będzie spotkanie z panem Karolem Dziemiańczykiem, który opowie o ekosystemie jezior naszej gminy, będzie można przygotować się do egzaminu na kartę wędkarską. Tu zapraszamy wszystkie osoby, które ukończyły lub w tym roku ukończą 14 lat. Będzie też spotkanie pod hasłem „Z ekologią za pan brat”. Odbędzie się ono w Przechlewku, a poprowadzi je leśnik, pan Wojciech Krawczyk – zapowiada dyrektor.

Drugi tydzień ferii to z kolei seanse filmowe, karaoke, robótki ręczne, zajęcia kulinarne i warsztaty manualne. Większość zajęć będzie bezpłatna. Płatne będą jedynie wycieczki i seanse filmowe. Na każdą formę warsztatów i atrakcji obowiązują jednak wcześniejsze zapisy. Są one przyjmowane w bibliotece w Przechlewie. Tam też dostępny jest szczegółowy harmonogram zajęć.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content