EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA 2021

4 wrz, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Jedenaście spotkań kulinarnych i wydarzeń rozrywkowych przygotowano w ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Całość zainauguruje „Bitwa na dwie patelnie”, czyli publiczny pojedynek kulinarny kucharzy znanych z programu Master Chef. Później na ciekawe spotkania warto będzie wybrać się również do świetlic wiejskich.

– Tegoroczna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa odbędzie się pod hasłem „Smaki dziedzictwa” – zapowiada Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

Pierwsze z nich będzie można poznać już w najbliższą sobotę (4 września) na targowisku „Mój Rynek”. Tam o godzinie 14.00 odbędzie się „Bitwa na dwie patelnie”.

11 września w Skarpie o godzinie 14.00 odbędzie się spotkanie wielopokoleniowe pod hasłem „Podróże kulinarne – zatopienie się w lokalnej kulturze”.

W niedzielę – 12 września – zapraszamy z kolei do Wysokiej Krajeńskiej. Tam o godzinie 14.00 kolejne spotkanie kulinarne, tym razem pod hasłem „Smaki dzieciństwa, których się nie zapomina – dawne potrawy w nowej odsłonie”.

17 września (piątek) o godzinie 16.00 w Wałdowie zaprezentowane zostaną przepisy naszych babć. To także otwarte spotkanie dla wszystkich.

18 września (sobota) – cykl spotkań kulinarnych w różnych świetlicach na terenie gminy. O godzinie 13.00 w Kawlach, a o godzinie 14.00 w Wałdówku, Radońsku i Teklanowie.

O 16.00 w Lutowie rozpocznie się Biesiada po Lutowsku. To cykliczne spotkanie dla mieszkańców i gości. W tym roku zbiega się ono także z jubileuszem 55-lecia istnienia Wiejskiego Ośrodka Kultury w Lutowie.

Zakończenie Europejskich Dni Dziedzictwa odbędzie się w 24 września o godzinie 14.00 w Komierowie.

 

 

Grafika: CKiS w Sępólnie Krajeńskim

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content