EKO-SZKOŁA ŻYCIA W WANDZINIE – NAGRODZONA

18 paź, 2021 | Przechlewo

Ośrodek Readaptacji „Eko-Szkoła Życia”  w Wandzinie otrzymał główną nagrodę w konkursie Lodołamacze, organizowanym przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych. Placówka zajęła pierwsze miejsce w kraju, w kategorii „Instytucje”.

Konkurs Lodołamacze organizowany jest od 16 lat. Jego kapituła nagradza firmy, instytucje i organizacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych. W tym roku statuetki odebrały 22 podmioty, w tym wandzińska Eko-Szkoła.

– Nagroda jest dla nas bardzo ważna, ponieważ podsumowuje 30 lat naszych starań i trudu, jeżeli chodzi o tą specyficzną działalność, jaką jest szczególnie pomoc osobom chorym na Aids. 30 lat temu to była choroba uznawana za zarazę i bardzo trudno było się takim organizacjom odnaleźć. Tak naprawdę po tych 30 latach doszliśmy do takiego poziomu, który został doceniony, uhonorowany, z czego się bardzo cieszymy. Mam nadzieję, że ta nagroda pozwoli nam iść do przodu, rozwijać się i pomagać jeszcze większej ilości osób – mówi Paweł Woźniakowski, dyrektor Eko-Szkoły Życia.

Obecnie wandzińska placówka zajmuje się też leczeniem uzależnień, pomocą osobą bezdomnym i znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych. Ośrodek prowadzi także oddział opiekuńczo-leczniczy dla niepełnosprawnych i seniorów.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content