EKO-ENERGIA Z PRZECHLEWA

25 maj, 2021 | Przechlewo

Kolejne osiem dużych instalacji fotowoltaicznych stanie w Przechlewie. Tym razem systemy eko-energii budowane są na obiektach użyteczności publicznej. Wszystko będzie gotowe jeszcze przed wakacjami.

Systemy fotowoltaiczne w Przechlewie nie są nowością. Tylko w tym roku na obiektach prywatnych uruchomiono sto takich instalacji. Kolejne, na budynkach użyteczności publicznej montuje również Gmina Przechlewo.

– Instalowanych jest osiem takich zestawów fotowoltaicznych, między innymi na żłobku, na dwóch szkołach, na przedszkolu, na urzędzie, na OSiRze oraz na budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ogólna moc zainstalowanych urządzeń to 143 kW, co przełoży się na oszczędność  roczną około 140 tysięcy złotych – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Łączna wartość montowanych instalacji to 641.221,72 zł netto. 85 procent tej kwoty stanowi jednak dofinansowanie unijne. Inwestycja jest realizowana w ramach programu: „Odnawialne źródła energii w gminach Przechlewo, Czarne i Rzeczenica”.

 

 

fot. pixabay.com

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content