EGGERSMANN DOBRĄ MARKĄ SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO

14 maj, 2024 | Sępólno Krajeńskie

Kolejną halę produkcyjną w Sępólnie Krajeńskim uruchomiła firma Eggersmann. Zakład zatrudnia już 358 osób. Rozwój firmy jest szansą na kolejne miejsca pracy.

Co ważne, zakład działa na przygotowanych wcześniej przez Gminę Sępólno Krajeńskie, terenach inwestycyjnych. – Część tych terenów firma wykupiła i wybudowała tam nową halę produkcyjną. Tym samym zakład stale się rozwija, promując jednocześnie Gminę Sępólno Krajeńskie. W rozmowach z prezesem, padła też taka deklaracja, że to nie są ostatnie nakłady inwestycyjne, które firma w Sępólnie będzie ponosiła. Cieszymy się z tego, bo to daje nie tylko pracę naszym mieszkańcom, ale też i pokazuje innym firmom, że można w Sępólnie Krajeńskim dobrze prowadzić działalność gospodarczą i liczymy na to, że inne firmy też się zainteresują i będą chciały w Sępólnie Krajeńskim inwestować – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Na obszarze miasta i gminy są jeszcze tereny inwestycyjne. Są to co prawda grunty prywatne, ale przygotowane pod prowadzenie działalności gospodarczej. Tereny te znajdują się między innymi w pobliżu wspomnianej firmy Eggersmann.

 

 

fot. facebook.com

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content