DZIEŃ OTWARTY PSZOK W BRUSACH

20 cze, 2022 | Brusy

Wszyscy zainteresowani tym jak działa Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Brusach, mogą mu się przyjrzeć z bliska już w najbliższy wtorek (21.06). Placówka organizuje dzień otwarty. Będzie to też okazja do oficjalnego i uroczystego otwarcia obiektu.

Bruski Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych działa już od września ubiegłego roku. Dotychczasowe ograniczenia sanitarne nie pozwalały jednak na zorganizowanie dnia otwartego. Teraz będzie okazja ku temu, aby każdy zainteresowany mógł przyjść i zobaczyć jak działa PSZOK – zapowiada Paweł Wolter, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Brusach.

– Przygotowaliśmy kilka atrakcji. Zaprosiliśmy kilka podmiotów, które będą brały w tym udział. I tak na przykład: chcemy zrobić zbiórkę elektrosprzętu, tutaj pomoże nam Nadleśnictwo Przymuszewo, które za każdy oddany elektrosprzęt będzie oferowało drzewko. Także swoją wystawę zorganizuje Zakład Zagospodarowania Odpadów, z którym Gmina Brusy i my jako prowadzący PSZOK współpracujemy. Będzie wystawiał się też Zaborski Park Krajobrazowy. Będzie też czynny punkt konsultacyjny programu Czyste Powietrze – mówi dalej kierownik. Dzień Otwarty bruskiego PSZOK rozpocznie się o godzinie 9.00 i potrwa do godziny 13.00. W wydarzeniu może wziąć udział każdy mieszkaniec gminy Brusy.  

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content