DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI – ZAPROSZENIE NA WYDARZENIA

7 lis, 2016 | Sępólno Krajeńskie

Pucybut, gazeciarz, kwiaciarka, a nawet znane postaci z filmów – pojawią się w Sępólnie Krajeńskim już w najbliższy piątek (11.11). Będzie to jedna z atrakcji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. W mieście odtworzona zostanie ulica z okresu międzywojennego.

Sceną całego widowiska ma być ulica Studzienna. Znajdujący się tam kompleks starych kamienic idealnie nadaje się do zainscenizowania tamtego okresu. „Liczymy na to, że odwiedzający nas mieszkańcy, aktywnie włączą się w zabawę, przebierając się również w stroje z dawnej epoki” – mówi Ewa Quiring – Korczak z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Atrakcją miejsca będą postaci reprezentujący zawody popularne w dwudziestoleciu międzywojennym. Swoją obecność zapowiedział również sam Józef Piłsudski. Na miejscu będzie można skorzystać z usług starego fotografa.

Ulica otworzy swój urok przed widownią o godzinie 11.00. Wcześniej, bo o godzinie 10.00 w pobliskim kościele parafialnym, odprawiona zostanie msza święta. Uroczystości państwowe przed Pomnikiem Wdzięczności ku czci Chrystusa Króla, zaplanowano na godzinę 9.30. Część artystyczna, odbędzie się po godzinie 11.00 na ulicy Studziennej. Z koncertem pieśni niepodległościowych wystąpi tam chór Cecylia oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content