DZIEŃ DZIECKA W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

27 maj, 2018 | Sępólno Krajeńskie

Jesteśmy Polką i Polakiem – pod takim hasłem w Sępólnie Krajeńskim zorganizowany zostanie tegoroczny Dzień Dziecka. Impreza odbędzie się w środę, 30 maja, o godzinie 11.00 na stadionie miejskim. Wstęp będzie bezpłatny i otwarty dla wszystkich.

Tegoroczna impreza swoją tematyką będzie nawiązywała do haseł związanych z niepodległością i patriotyzmem. To wszystko z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  „Atrakcyjna forma wydarzenia pozwoli najmłodszym uczestnikom zapoznać się z dziejami Polski, a także w atmosferze patriotyzmu bez patosu przybliżyć wiedzę na temat polskich symboli narodowych: godła, flagi oraz hymnu” – mówi Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

„Pośród licznych widowisk i walk rycerskich kmicicowej kompaniji pojawią się między innymi mundury Regimentu Buławy Wielkiej Koronnej, mundury Regimentu Działyńskiego z okresu Sejmu Wielkiego, umundurowana polska kawaleria, Pułk Ułanów Wielkopolskich czy żołnierze Pierwszej Dywizji im. Tadeusza Kościuszki” – dodaje Pick. W wydarzeniu mogą brać udział nie tylko najmłodsi mieszkańcy gminy. Wydarzenie jest adresowane do całych rodzin.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content