DZIEŃ ADWENTOWY W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM [GALERIA]

17 gru, 2018 | Sępólno Krajeńskie

Już po raz trzynasty mieszkańcy Gminy Sępólno Krajeńskie i ich goście spotkali się na Dniu Adwentowym. To odpowiednik Jarmarków Bożonarodzeniowych organizowanych w różnych miastach. Sępoleńskie wydarzenie wzbogacone jest jednak o wyjątkowo ciekawą oprawę.

Dzień Adwentowy w Sępólnie Krajeńskim to nie tylko targowisko z ozdobami bożonarodzeniowymi. Na miejscu można też spotkać Świętego Mikołaja lub zrobić sobie pamiątkową fotografię na tle świątecznej scenografii. To także okazja do wspólnej zabawy i składania sobie życzeń.

„Cieszymy się niezmiernie, że tylu mieszkańców postanowiło przyjść,  śpiewać z nami kolędy i cieszyć się tym wspaniałym przedświątecznym czasem” – mówi Julita Maciaszek, Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Na scenie zaprezentowali się prawie wszyscy lokalni artyści. Była młodzież z sępoleńskich szkół, młodzież z ośrodków kultury w Wałdowie i Lutowie, chór parafialny, orkiestra dęta, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz podopieczni sekcji wokalnych i tanecznych działających przy CKiS w Sępólnie Krajeńskim. Życzenia świąteczne mieszkańcom złożyły także władze miasta.

fot. serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content