DUŻE ZAINTERESOWANIE INTERNAUTÓW SĘPOLEŃSKĄ MAJÓWKĄ

13 maj, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Ponad 37 tysięcy osób obejrzało majówkowe propozycje internetowe przygotowane przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Na trzy dni świętowania placówka przygotowała prezentacje multimedialne, transmisje wydarzeń oraz internetowe kroniki historyczne.

– Tegoroczne wydarzenia majowe były dla nas szczególnie ważne, gdyż w tym roku obchodzimy jubileusz 60-lecia Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, a więc pierwszej instytucji kultury, która powstała w naszej gminie. Wydarzenia majowe są bardzo ważne również z innych powodów. Jest to między innymi rocznica Konstytucji 3 maja i Święto Flagi – mówi Julita Maciaszek, dyrektor CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Imprezą cieszącym się sporym zainteresowaniem internautów była relacja z przejazdu muzycznego autobusu, który 1 maja pojawił się na ulicach Sępólna Krajeńskiego. Wszystko to z okazji jubileuszu istnienia placówki kultury. Z tej samej okazji przygotowano także internetową kronikę, prezentującą kulisy powstania instytucji. Na liście atrakcji znalazły się również: koncert „Patriotycznie zdalni, czyli o wolności inaczej”, transmisja widowiska baletowego oraz rekonstrukcja historyczna z udziałem mieszkańców miasta.    

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content