DROGI – SOLIDARNIE Z MIESZKAŃCAMI

18 lip, 2018 | Sępólno Krajeńskie

Kolejne 250 metrów drogi transportu rolnego powstaje w sołectwie Wilkowo w Gminie Sępólno Krajeńskie. Inwestycja jest realizowana we współpracy z mieszkańcami. To oni zakupili materiał budowlany. Gmina przy pomocy specjalistycznego sprzętu realizuje natomiast prace drogowe.

Nowa droga będzie pokryta kostką betonową. Wszystko powstaje na solidnej podbudowie wraz z krawężnikami. „Jest to ważny ciąg komunikacyjny, szczególnie że w tej części sołectwa mieszkają producenci rolni do których dojeżdża ciężki transport odbierający trzodę chlewną lub mleko” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Remontowany odcinek był dotychczas drogą gruntową, częściowo wzmocnioną cementem. Jej stan był jednak fatalny. Po przebudowie trasą tą bezpiecznie będą się mogły poruszać nawet ciężkie pojazdy. To nie pierwsza inwestycja drogowa realizowana we współpracy z mieszkańcami. Wcześniej w podobnym systemie została zbudowana na przykład ulica Składowa w Sępólnie Krajeńskim. Droga w Wilkowie ma być gotowa jeszcze w tym miesiącu.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content