DROGA Z ŻABNA DO BRUS-JAGLII BĘDZIE DOKOŃCZONA

9 sie, 2021 | Brusy

Jeszcze w tym roku powinny rozpocząć się prace budowlane na trzecim i ostatnim odcinku drogi z Żabna do Brus-Jaglii. Gmina Brusy otrzymała dofinansowanie na to zadanie. Pozostaje jeszcze tylko dopięcie budżetu inwestycji z jednym z sołectw.

Remontowana droga jeszcze dziesięć lat temu była odcinkiem gruntowym. W 2012 roku zbudowano pierwszy jej odcinek. W zeszłym roku, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego oraz sołectwa Brusy-Jaglie, zbudowano kolejne pół kilometra asfaltu. Pozostało ostatnie pół kilometra drogi, które należy utwardzić tak samo jak poprzednie dwa fragmenty.

Gmina Brusy ma już zapewnione dofinansowanie w wysokości 148 tysięcy złotych z Urzędu Marszałkowskiego w ramach Programu Modernizacji Dróg Dojazdowych do Gruntów Rolnych. Sołectwo Żabno ze swojego budżetu zadeklarowało dołożenie 19 tysięcy złotych, choć gmina liczy na większy wkład finansowy z tego funduszu, bo inwestycja ma kosztować około 380 tysięcy złotych.

– Chcielibyśmy to zadanie już zakończyć, ponieważ realizacja tego odcinka drogi trwa od roku 2012. Był w tym też duży udział sołectwa Brusy-Jaglie. Mam nadzieję, że to zadanie i tym razem uda się nam zbilansować – mówi Witold Ossowski, burmistrz Brus.

Wspomniana droga to popularny szlak rowerowy. Korzystają z niej nie tylko mieszkańcy, ale także turyści odwiedzający skansen i Chatę Kaszubską w Brusach-Jagliach. Może to być także alternatywny objazd dla samochodów osobowych w przypadku zablokowania drogi wojewódzkiej na odcinku Brusy – Czyczkowy.

 

 

fot. UM w Brusach

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content