Do końca wakacji potrwają prace remontowe na drodze z Łubianki do Dąbrowy w Gminie Przechlewo. Gruntowy dotychczas trakt zostanie teraz utwardzony. Dzięki temu przejazd tym odcinkiem stanie się nie tylko bardziej komfortowy, ale także bardziej bezpieczny.

„Droga przed remontem była w stanie fatalnym. Ciężko było przejechać. Mnóstwo dziur. Droga gruntowa” – wylicza Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. Remont będzie polegał między innymi na utwardzeniu tej drogi płytami jumbo. W samej Dąbrowie wylany zostanie asfalt. Poprawi to z pewnością komfort przejazdu dla naszych mieszkańców i gości – dodaje wójt.

Całość ma kosztować 1.250.000 złotych z czego połowa to pozyskane przez gminę dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Prace już trwają.

Droga z Łubianki do Dąbrowy jest kolejnym remontowanym odcinkiem na terenie Gminy Przechlewo. Prace trwają także na drodze do Zawady. To tak zwane osiedle Południe. W ubiegłym roku gruntownej naprawy doczekała się też droga w Szczytnie, droga na osiedlu Północ oraz odcinek popularnie nazywany „Blochowicami”. Na decyzję o dofinansowaniu czeka także droga prowadząca do miejscowości Rudniki. Jeżeli zewnętrznie pieniądze zostaną przyznane, prace remontowe tego odcinka również będzie można rozpocząć.

fot. UG Przechlewo