Zakończył się drugi i ostatni etap przebudowy drogi Wałdowo – Toboła. Cały ponad 3 kilometrowy odcinek został utwardzony asfaltem. Wcześniej była to droga gruntowa.

Nowa droga ma teraz 4,2 m szerokości. Zbudowano przy niej także utwardzone pobocza oraz zjazdy na pola. Droga była budowana w dwóch etapach. Pierwszy półtorakilometrowy powstał w roku 2016. Drugi, podobny realizowano w tym roku. Na tę część inwestycji pozyskano 783 tysiące złotych rządowej dotacji. 70 tysięcy dołożyło także Nadleśnictwo Zamrzenica. „Wcześniej była to droga gruntowa, przebiegająca przez tereny leśne. Miejscami miała utwardzenie w postaci kamienia wapiennego. Nie było tam natomiast porządnych rowów, odwodnienia i przede wszystkim nawierzchni asfaltowej, na którą mieszkańcy czekali od dawna” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Łączny koszt przebudowy drogi z Wałdowa do Toboły to ponad 1,5 mln zł.

Warto dodać, że na terenach wiejskich Gmina Sępólno Krajeńskie tylko w ostatnich czterech latach wyremontowała 9 dróg. Ich łączna długość to ponad 8 kilometrów. Koszt przebudowy wszystkich tych odcinków to prawie 4,5 miliona złotych.

 

 

fot: UM w Sępólnie Krajeńskim